Kreskówki

Blog

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

Jak dbać o włosy?

Komentowanie nie jest możliwe
lut - 16 - 2015
admin

Jak dbać o włosy_WAPTEKANiezależnie od pory roku i rodzaju naszych włosów, nie da się ukryć, że ich pielęgnacja wcale nie należy do łatwych. Trzeba dobrać odpowiednią linię kosmetyków – w dodatku zależnie od fryzury, koloru, wieku oraz aktualnych warunków pogodowych! Jak pogodzić te wszystkie czynniki? Czy w ogóle możemy liczyć na to, że nasze włosy będą kiedyś piękne i zdrowe?

 

Grunt to umiar!

Oczywiście! Wystarczy tylko podejść do sprawy rozsądnie. Mamy tu na myśli choćby ilość używanych kosmetyków, zwłaszcza tych przeznaczonych do stylizacji. Tony lakieru czy żelu nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też obciążają nasze włosy, a w szerszej perspektywie pogarszają ich stan. Ale przesadzić można także z produktami do pielęgnacji. Jeśli zbyt często nakładasz odżywkę czy maskę, a przede wszystkim, jeśli niedokładnie ją zmywasz – również może ona przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Nie mówiąc już o tym, że wiele z nas wciąż wybiera kosmetyki zawierające parabeny i inne szkodliwe substancje. A to – nawet jeśli widać chwilową poprawę – gotowa recepta na kłopoty.

 

Postaw na naturalność

Często lepiej samodzielnie wykonać na przykład maseczkę do włosów. Nie musimy mieć żadnych drogich, trudnych w użyciu produktów. Wystarczą takie składniki, jak jajka, drożdże, olej rycynowy. Nie uwierzysz, jak fantastyczne efekty przynoszą takie zabiegi. Warto dodać, że coraz większe grono fanek ma czynność nazywana olejowaniem. Odpowiedni olej można nabyć w sklepie z ekologicznymi kosmetykami albo za pośrednictwem Internetu, a potem regularnie stosować go na noc lub przynajmniej na kilka godzin przed snem.

 

Garść wskazówek na koniec

Czy o czymś jeszcze należy pamiętać? Jeśli używasz suszarki lub prostownicy, koniecznie zaopatrz się w produkt termoochronny. Pielęgnację możesz też wspomóc odpowiednim szamponem, zwłaszcza, jeśli dokładnie wiesz, co dolega Twoim włosom. Sprawdzi się na przykład szampon dx2.Nie poprzestawaj jednak na oczyszczaniu, zawsze warto dodać do niego produkt do intensywniejszej pielęgnacji.

 

Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, już wkrótce Twoje włosy będą błyszczeć i zwracać uwagę wszystkich dookoła! Pamiętaj tylko, że nic nie przychodzi od razu. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, musisz zachować regularność i cierpliwość. Weź też pod uwagę, że na kondycję Twoich włosów wpływ mają takie czynniki, jak odpowiednia dieta – jeśli będziesz zdrowo się odżywiać, z pewnością szybciej osiągniesz cel.

Comments are closed.Jak dbać o włosy?

Niezależnie od pory roku i rodzaju naszych włosów, nie da ...

noclegi boleslawiec

Ludzie podróżują w następstwie tego to naturalne, że noclegi w ...

markowe buty

Kiedy tak właściwie pojawiają się pierwsze promienie słońca, wszelkie kobiety ...

Karpacz noclegi

Jakość noclegu ma duże znaczenie dla wędrowców. Jeśli jest na ...

filmowanie wesel

W kulturze lokalnej ślub odbywał się w myśl dokładnie wskazanej ...

Rezerwacja online

Ceny noclegów są różnorodne i zależy to od wybitnie wielu ...